Kazanlak.Com /

Каратистите на Севт I спечелиха 10 медала на Националното първенство

Казанлъшкият карате клуб Севт I спечели 10 медала на Националното първенство по шотокан карате-до. Турнирът се проведе в столичната зала „Сиконко”, като в него участваха 290 състезатели от близо 20 клуба в страната ни.
При най-малките до 9 години Гавраил Иванов спечели 3 медала. В дисциплината асай рю ката младият ни състезател спечели сребро, а в надпреварите на шотокан ката и комите Гавраил остана на трето място.

Във възрастовата група до 11 години Иван Драголов спечели второто място на комите в категория до 37 килограма. Два бронзови медала спечелиха състезателите на Севт I при юношите до 17 години, като в дисциплината комите до 77 килограма Милен Иванов и Григор Йорданов отпаднаха на полуфиналите и спечелиха бронзовите отличия. Също до 17 години Николай Щерев е втори на комите в свободната категория и 3-ти на шотокан ката.

При мъжете Димитър Кацаров е втори на комите до 77 килограма и 3-ти на асай рю ката.

След надпреварата в София треньорът на казанлъшкия клуб Драгомил Иванов сподели: „Можеше да спечелим и няколко златни медала, но в нашия спорт има и субективни фактори. Все пак 10 медала от общо 8 състезатели е доста добър резултат. Доволен съм и от дебютанта Даниел Растев, който влезе в Топ 10 при най-малките.”