14:41 | 28 септември 15 4414

Кръг от Ендуро шампионата се проведе край Скобелево

Кръг от Ендуро шампионата се проведе край Скобелево / Новини от Казанлък

За пръв път в етнографския комплекс "Дамасцена" край село Скобелево се проведе кръг от българския екстремен Ендуро шампионат. Надпреварата се организира от офроуд клуб "Севтополис" с генералното спонсорство на "Алба групс" и етнографски комплекс "Дамасцена".

В първия ден  от състезанието участниците трябваше да се ориентират по GPS навигация. Състезателите бяха разпределени в три класа - 10 в Експерт, 53 - Стандарт и 12 - АТВ. Различна бе и дължината за различните класове - 95 километра и изключително трудно трасе за Експерт, натоварващи 71 километра за Стандарт и 85 километра за АТВ.

Веднага след старта и на последния участник в навигацията, се проведе изключително атрактивен мотокрос за мотоциклети „Балкан 50“. В него взеха участие 26 състезатели от Енина, Севлиево, Богатово, Долно Изворово, Казанлък и Шейново.

Победител при балканчетата стана Николай Попов, следван от баща си Стефан Попов и Красимир Димитров - и тримата от село Енина.

От съботният ден в навигацията в клас Експрет финишираха само трима участници - най-бързият Теодор Кабакчиев с време 6 часа 15 минути и 6 секунди и завършилите на 1 час и 15 мин. след него Илиян Кузманов и Искрен Генов.

Неделният ден посрещна състезателите с лоши метеорологични условия, като до 10 сутринта валеше непрестанно и Сухата река прогресивно взе да се пълни. Въпреки това се осъществи планувания ендурокрос. В него участваха 4-ма състезатели в клас АТВ, кото изминаваха по 3 обиколки. В клас Стандарт премериха сили 15 състезатели, разделени в три серии по 5 човека, правейки 3 обиколки на трасето. При най-атрактивните от клас Експерт се бориха 7 човека, въртейки по 4 обиколки.

На почетната стълбичка в клас Експерт се качиха по реда на класирането: Теодор Кабакчиев, Искрен Генов и Илиян Кузманов. В клас Стандарт се отличи Иван Димов следван от Филип Наумов и Данаил Тодоров, а при АТВ-ата над първи е Емил Кумаровски, оставяйки зад гърба си Христо Колев и Момчил Великов. Организаторите не пропуснаха да наградят и най-добрите състезатели във възрастовата група над 45 години - тройката там беше Стоян Пачарозов, Диан Димитров и Панчо Кузманов.

Следващият кръг от Ендуро шампионата ще се проведе във Велико Търново.

8665 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

7420 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5354 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък