17:54 | 23 септември 18 10414

Дончо Цанев от Дамасцена Алба АСК с драматичен финал и трето място на Balkan Offroad Rallye / Видео / Новини от Казанлък

С епичен финал завърши „балканския Дакар” за казанлъшкия екипаж от Дамасцена Алба АСК - Дончо Цанев и Милен Дечев.

След като излязоха на лидерска позиция във временното класиране на състезанието в четвъртък, в петък и събота късмета им изневери.
На скоростното трасе в петък се счупи диференциала на колата и това отново ги отведе на втора позиция.

В събота, малко преди финала на плажа в Шкорпиловци, заднозадвижваният прототип на казанлъшкия пилот остана само с едно задвижващо колело. Това естествено доведе до затъване в мекия пясък и след доста време на място, Цанев финишира теглен на буксир от шуменския ветеран Петър Минчев (Mitsubishi).

Загубвайки много време на пясъка, Дончо Цанев трябваше да отстъпи сребърния медал на поляка Адам Бомба (BMW) и да се задоволи с третото място в ралито.

Константин Чолаков и Ивайло Жеков (Toyota) са големите победители при автомобилите.

Общата дължина на трасето за осемте дни бе 2600 км, като 1700 км са специални етапи. Състезанието стартира на 15 септември в Боровец и завърши в събота на плажа в Шкорпиловци.

8921 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

7541 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5373 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък