16:39 | 04 септември 23 9218

Грациите от Казанлък направиха отличен старт на сезона

Грациите от Казанлък направиха отличен старт на сезона / Новини от Казанлък

С участие в два турнира започна състезателният сезон за момичетата и треньорите от Спортния клуб по художествена гимнастика „Розова долина“.

На 26 август в град Стара Загора се проведе международният турнир за „Купа Импала“, посветен на 30 години от създаването на клуба. В него казанлъшките грации представиха най-новите си индивидуални композиции, като завоюваха медали във всички възрасти.

Състезателният маратон за момичетата на Мариана Ламбова и Милена Калайджиева продължи с участие в Диамантения турнир на клуб „София Спорт – 2017“ на 3 септември в София.

Златни медали спечелиха съставите на клуба при 7- 10-годишните участнички и в групата на 10- 14 г.

Индивидуалните състезателки на клуба извоюваха редица постижения. При децата набор 2015 г. Деа Стоянова, кат. А, зае 1-во място на въже, Николета Колева, кат. А, 2-ро място на БУ,  Александра Юрукова, кат. Б – 1-во място на БУ и Василена Ангелова, кат. Б – 2-ро място на БУ.

При девойките-младша възраст шампионка в многобоя и на бухалки стана състезателката от Казанлък Божидара Деребеева, а за БУ се класира трета.

В групата девойки-старша възраст Александра Арсова стана 9-та в многобоя, а на обръч се пребори за бронзовото отличие. Нейната съотборничка Катерина Христова завоюва шампионската титла в многобой и на бухалки, а на обръч остана 6-та.

При жените Алев Велиева се класира 5-та на топка, Магдалена Петкова – 4-та в многобой на лента и топка, а Виктория Паскова зае 3-тото място на лента, 2-рото с топка и 2-рото в многобоя.

Красивите момичета от града на розите очароваха организаторите на „Diamond Cup“ и бяха удостоени със съответните титли. Деа Стоянова е носител на приз „Диамантен чар“, Божидара Деребеева стана „Изгряваща звезда“, а с приз “ Диамантена танцувалност“ бяха титулувани двете наши грации Николета Иванова и Виктория Паскова.

11799 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

8724 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5819 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък