19:54 | 08 март 24 9783

Учредиха нов автомобилен клуб в Казанлък

Учредиха нов автомобилен клуб в Казанлък / Новини от Казанлък

В Казанлък е създаден още един автомобилен клуб. Учреден е от пилота Валентин Георгиев и Виктория Бъчварова, а проектът им е подкрепен от Фондация „Алтернативата на гражданите За Казанлък”. Авто-мото клуб „Казанлък Мотор Спорт“ e сформиран през февруари, а през март вече се кани да участва в планинския шампионат на страната. Валентин Георгиев има дългогодишен стаж в автомобилния спорт, като последно бе състезател на "Ара Моторспорт" Габрово. От тази година обаче е решен да представя родния си град.

Виктория Бъчварова е дъщеря на познатия на казанлъчани майстор на спорта по автомобилизъм Белчо Милев.

И двамата са завършили Националната спортна академия, като амбицията им е за участия в състезания, включително и в чужбина, и да развиват автомобилния спорт в града на розите.

"Освен в състезанията от календара, ще участваме в планирани мероприятия за безопасно шофиране", посочва Валентин Георгиев. Неговите намерения са да запази водещите си позиции в планинския шампионат, като ще разчита на своите спонсори за стартовете навън.

През 2023 г. Валентин спечели купа за второто си място в състезанията от планинския шампионат, при автомобилите до 2000 кубика и завърши шести в генералното класиране за годината. Тъй като изгуби автомобила си, имаше голяма вероятност да остане извън състезанията тази година, но намери подкрепа и вяра в своите възможности и тези на клуба, който надяваме се ще ни донесе много поводи за гордост оттук-насетне.

Успешен сезон му пожелава екипът на kazanlak.com.

11901 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

8870 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5855 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък