15:37 | 18 октомври 14 7394

Днес в Голямо Дряново се проведе Фестивал на ореха

Първият Национален фестивал на ореха се проведе днес в село Голямо Дряново. Казанлъшкото село има около 2 500 декара с орехи и това породило идеята да се направи такъв фестивал. За реализирането на събитието финансова подкрепа осигуряват двама от собствениците на орехови градини Спас Момов и Георги Василев, които заедно с кметския наместник Петьо Апостолов, днес засадиха ново орехово дръвче в градинката зад кметството на селото. На фестивала можеше да се види приспособление за събиране на орехи, както и орехотрошачки. На свои щандове местните производители бяха изложили орехи и други органични продукти с орехи.

Във фестивала се включиха състави от местното читалище „Зора“, както и представители на читалищата от близките населени места.

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Обяви от Казанлък:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак