20:28 | 07 май 16 4379

„Розова долина“ победи „Евроколеж“ с 3:1

Футболистите на „Розова долина“ записаха 8-ма поредна домакинска победа в среща от 30 кръг на „В“ Югоизточна група. Днес на стадион „Севтополис“ казанлъчани се наложиха с 3:1 над гостуващия „Евроколеж“. В 8-та минута бе първото опасно положение в срещаъта след като Николай Стоичков с далечен удар затрудни вратаря на „Евроколеж“, последваха силни минути за домакините и нови пропуски на Григор Георгиев и Пламен Колев, а в 16-та минута Емил Рачев с далечен удар улучи греда. В 25-та минута защитникът на „розите“ Петко Георгиев получи удар в главата и бе откаран с линейка, но преди края на почивката между двете части младият бранител се завърна на стадиона и изгледа срещата.

В 33-та минута заменилият Георгиев – Диан Димов с глава след подаване на Емил Рачев откри резултата. В последната минута на първата част Николай Стоичков се откъсна срещу вратаря на гостите и бе фаулиран от бранител на гостите, който получи червен картон.

Второто полувреме започна отлично за казанлъчани и Кристиан Петров реализира за 2:0 още в 50-та минута. Две минути по-късно Стоичков улучи гредата с далечен удар. Последваха минути, в които домакините намалиха темпото, но в 86-та минута „Евроколеж“ успя да намали и да върне интригата в срещата. В даденото от съдията продължения влезлия като резерва Станислав Биртанов след подаване на Николай Георгиев фиксира крайното 3:1.

„Розова долина“ игра в състав: Цветан Тодоров, Николай Цонков, Милен Христов, Кристиан Петров, Петко Георгиев / 27- Диан Димов/, Иван Цанков, Емил Рачев, Николай Стоичков, Григор Георгиев, Атанас Апостолов /75 – Станислав Биртанов/, Пламен Колев /61 – Николай Георгиев/.

В сряда в междинен кръг „розите“ гостуват в Раковски, а следващата събота приемат лидера в групата „Несебър“.

Още снимки: Розова долина - Евроколеж