20:14 | 04 февруари 17 2994

Алекс Топалов спечели сребърен медал на Националното първенство по лека атлетика в зала / Новини от Казанлък

С един медал в Казанлък се завърнаха лекоатлетите на клуб „Цветанка Христова“ от завършилите Национални шампионати в зала. През тази седмица спортната зала в Добрич бе домакин на първенствата във всички възрастови групи. В първенството участваха трима състезатели на треньорката Светла Миткова. При момчетата до 16 години Алекс Топалов постигна втори резултат в тласкането на гюле – 13,39 метра и спечели сребърен медал. Преди казанлъчанина бе единствено спечелилият златото Валентин Андреев, който подобри националния рекорд на България в тази възраст,  тласкайки уреда на 17,21 метра. Успешно класиране записа и вторият казанлъшки участник в надпреварата Калоян Жеков, който зае 6-то място с 11,25 метра в своя дебют на първенството на страната ни в зала.

При юношите старша възраст Валентин Цветков остана на 4-то място, след като само един сантиметър го раздели от бронзовия медал. Цветков изпрати гюлето на 14,43 сантиметра, а третия в класирането Георги Димов от Добрич на 14,44 сантиметра.