16:32 | 26 март 22 2117

Над 140 деца участваха в конкурса за хумористична творба „Чудонемирчета”

Над 140 деца участваха в конкурса за хумористична творба „Чудонемирчета”  / Новини от Казанлък

Над 140 деца показаха своите артистични заложби по време на детския конкурс за изпълнение на хумористична творба „Чудонемирчета” в рамките на Чудомирови празници 2022 на сцената в зала „Любомир Кабакчиев”. Негови организатори са: Община Казанлък, Общинска библиотека „Искра” и Фондация „Чудомир”.

Гости на събитието бяха : Г-н Борис Кърчев, Председател на фондация „Чудомир”, г-жа Гълъбина Михайлова, актриса, драматург и сценарист, вписана в Почетната книга на Казанлък, Г–жа Мария Цонева, Председател на Постоянната комисия по „Култура, туризъм и вероизповедание” към Общински съвет–Казанлък, г – жа Стела Кехайоха, Председател на Сдружение „Жените на Казанлък”.

Малките таланти се конкурираха с изпълнения в четири възрастови групи, в жанровете „Проза” и „Поезия“.

Участие взеха и деца от други градове и населени места – Пловдив, Силистра, Варна, Бургас, Плевен, с. Суворово и с. Яхиново.

Жури в състав: Г-жа Тодорка Петкова, член на Управителния съвет на Фондация „Чудомир” и председател на НЧ „ЖАР – 2002”, г-жа Яница Станчева, член на Управителния съвет на Фондация „Чудомир” и журналист, г-н Димитър Гавраилов, актьор в ОТ „Любомир Кабакчиев”, определи носителите на призовите места в категориите, както следва:

Поезия

I група /4 – 6 год./
I място – Магдалена Георгиева Георгиева, Велин Стефанов Ботев, Калоян Белчев Белчев, Казанлък -ДГ №9 „Слънчице”, „Хитър дядо” – Асен Босев с ръководител Юлия Радева

II място – Димитър Нанев Нанев, Кристина Калоянова Видолова, Казанлък, ДГ №1 „Здравец”, „Седнал дядо на пънче” – Петко Р. Славейков с ръководител Валентина Маджарова, Габриела Вълева

III  място - Боряна Дечева, Елена Царска, Казанлък, ДГ №17 „Славейче”, „Змей на вратата” – Андрей Германов  с ръководител Ани Коларова

Поощрителна награда - Адел Светлинова Петрова, с. Копринка, ДГ №9 „Слънчице”, Филиал Копринка, Чудното хоро – Асен Разцветников с ръководител Таня Говедарова

Артистичност - Йоана Цонкова, Казанлък, ДГ №17 „Славейче”, „Ранна телефонограма от щърка до жаборана” – Чичо Стоян с ръководител Ани Коларова
II група /7 – 8 год/
I място – Арзу Асан Иско, с. Кънчево, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, „Ш-ш-шт„ –Зоя Василева с ръководител Събина Цокева

Поощрителна награда – Билгин Фюдай Караахмед, Кънчево, ОУ „Св. Кирил и Методий”, „Момченце и прасенце” – Георги Веселинов с ръководител Събина Цокева

II и III място не се присъждат

III група /9 – 10 год./
I място – Даная Стоянова, Казанлък, ОУ”Св. Паисий Хилендарски”, „Какво чудо стана” – Ран Босилек с ръководител Бонка Палова

II място – Хриса Щерева, с. Енина, НЧ „Братство-1869”, „Ванко Забраванко” – Асен Босев с ръководител Аня Дерменджиева

III място – Николина Милкова Иванова, Казанлък, ОУ”Св. Паисий Хилендарски”, „Първи сняг” – Ран Босилек с ръководител Бонка Палова

Поощрителна награда – Виктория Ангелова Сарачева, с. Копринка, НЧ „Пробуда-1920”, „Писмо от Лисана до Мецана” – Йордан Стубел с ръководител Мария Желева

IV група /11 – 14 год./

I място - Радослав Радостинов Георгиев, гр. Крън, НЧ „Цвятко Радойнов-1885”, „Ода за храната” – неизвестен автор с ръководител Надежда Накова

Проза:
I група /4 - 6 год./

I място – Екатерина Нейкова и Иванина Петрова, Казанлък, ДГ №8 „Юрий Гагарин”, откъс от „Не съм от тях как Сийке” – Чудомир с ръководители Лиляна Ушева и Д. Парова

II място – Мартина Христова Иванова, с. Енина, ДГ №1 Здравец, „Село” – Чудомир с ръководители Здравка Стоянова и Димка Чолпанова
III място – Димитър Мартинов Марков, Казанлък, ДГ ”Еделвайс”, „Театър в гората” – пиеска с ръководител Кристина Дончева

Поощрителна награда:
Светлин Даниелов Хаджиев, Цветелина Станчева Чобанова, Виктория Неделчева Димитрова, Калоян Николов Топалов, Георги Иванов Добрев, Елена Бончева Бонева, Демир Озан Кълдиш, Казанлък, ДГ №1 „Здравец”, „Лъжлив Съби” – Чудомир с ръководители Виктория Мутафчиева и Йоанна Иванова

Специална награда:
Галина Станчева, Даниел Йорданов, Джем Исмаил, Михаил Желязков, Хриси Стефанова, Мария Калинкова, Мария Димитрова, Казанлък, ДГ №8 „Юрий Гагарин”, „Сливи за смет” с ръководители Лиляна Ушева и Д. Парова

II група /7-8 год./

I, II и III място не се присъждат

Поощрения:
Стефани Стоянова Колева, с. Копринка, НЧ „Пробуда-1920”, „Наш Иванчо много знае” -Елин Пелин с ръководител Мария Желева

Стефани Димитрова Стоянова, Казанлък, ОУ „Чудомир”, „Не съм от тях” – из „Кака Сийка”от Чудомир, с ръководител Стела Граплева и Гергана Дончева

III група /9-10 год./

I място – Петър Методиев Захаринов, с. Яхиново, Дупница, ОУ „Св.св. Кирил и Методий”, „Петел и Кокошка” – Банчо Банов с ръководител Георги Захаринов-старши

II място – Калина Николаева Николова, Андрей Георгиев Тончев, Казанлък, ОУ „Чудомир”, „Като рекли... „по Чудомир с ръководител Анелия Жекова

III място - Самира Айретин Рюстем, с. Копринка, НЧ „Пробуда-1920”, „Не съм от тях” – Чудомир с ръководител Мария Желева

IV група /11-14 год./

I място - Георги Методиев Захаринов, с. Яхиново, Дупница, ОУ „Св.св. Кирил и Методий”, „Убийство”- Чудомир с ръководител Георги Захаринов-старши
II място – Стефан Георгиев Георгиев, с. Розово, НЧ „Христо Ботев-1897”, „Поп Никола”- Чудомир с ръководител Делка Кирова

III място – Джейлин Джевид Агушева, с. Хаджидимитрово, НЧ „Звезда-1918, ”Не съм от тях” – Чудомир с ръководител Албена Арнаудова

Поощрителна награда – Божидар Русинов Ангелов, с. Розово, НЧ „Христо Ботев-1897”, „Ловец” – Чудомир с ръководител Делка Кирова

Специална награда - Моника Мариян Николова, с. Копринка, НЧ „Пробуда-1920”, „Казанлъшки табиети”- Чудомир с ръководител Мария Желева

Специален поздрав към всички участници поднесоха деца от Музикална група от ДГ „Здравец”, с ръководител Виктория Мутафчиева.

Може да разгледате галерията със снимки от конкурса тук

Организаторите благодарят на всички участници.

Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Каква сума от месечния бюджет отделяте за храна?

Обяви от Казанлък:

“Туинс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

“Туинс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма

Поради увеличаване обема на работа фирма “ Туинс 3 “ гр.Казанлък , търси да назначи монтажисти и работници в производствен...

Работа 28/02/2024 гр.Казанлък
Комплекс Дамасцена търси готвач, барман/ка и сервитьор

Комплекс Дамасцена търси готвач, барман/ка и сервитьор

Етнографски комплекс ”Дамасцена” търси хора да увеличи екипа си на длъжностите Готвач, Барман/ка и Сервитьор. Нашите...

Работа 23/02/2024 с.Скобелево
Комплекс Дамасцена търси продавач-консултант/ка

Комплекс Дамасцена търси продавач-консултант/ка

Фирма ”Дамасцена” ЕООД набира персонал за своя козметичен магазин, намиращ се в Етнографски комплекс ”Дамасцена”,...

Работа 23/02/2024 с.Скобелево
Заповядайте на празнично хоро на Трети Март в Казанлък!

Заповядайте на празнично хоро на Трети Март в Казанлък!

Скъпи приятели, СНЦ “Приятели на Фолклора“ гр.Казанлък, отново Ви кани на Празнично хоро по случай Трети Март! Заповядайте...

Платени съобщения 22/02/2024 гр.Казанлък
Заповядайте на БЕЗПЛАТЕН ОЧЕН ПРЕГЛЕД в Оптика ”Новий зир”

Заповядайте на БЕЗПЛАТЕН ОЧЕН ПРЕГЛЕД в Оптика ”Новий зир”

Перфектните очила за теб в Оптика ”Новий зир”! - Безплатен очен преглед от специалист по очна оптика от гр. Варна...

Платени съобщения 31/01/2024 гр.Казанлък
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак