15:25 | 29 март 22 4278

Катрин Евтимова спечели приза „Най-добър млад заварчик“

Катрин Евтимова спечели приза „Най-добър млад заварчик“ / Новини от Казанлък

Единственото момиче, участвало в националния кръг на състезанието „Най-добър млад заварчик“, е победител в заваряването с топим електроден тел в активен защитен газ. Катрин Евтимова е единадесетокласничка в ПГ „Иван Хаджиенов“ -  Казанлък.

Елиаким Стефанов от ПГ „Ст. Караджа“ в град Елхово е на първо място по ръчно електродъгово заваряване. Втори е Анатоли Иванов от ПГ „Иван Хаджиенов“ в Казанлък, а трети - Кристиян Николов от ПТГ „В. Левски“ от Горна Оряховица.

Вторият етап от състезанието включваше представяне и защита на предварително изработена от състезателите Арт инсталация на тема „Зелени технологии от бъдещето“. Първи е отборът на ПГМЕЕ в Бургас. Втори са възпитаниците на ПТГ „Н. Вапцаров“ във Враца, а трети – отборът на ПГ „Ст. Караджа“ в Елхово.

В състезанието, което МОН и представители на бизнеса организират за трети път, участваха 20 ученици от 10 професионални гимназии в страната. Националният кръг се проведе във фирма „НЕКСАС“ ЕООД в кв. „Челопечене“.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

36699 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

12230 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

9755 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

8284 | 16 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4704 | 11 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3781 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3762 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3618 | 15 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3137 | 15 декември 2025

Община Казанлък порицава вандалската проява, насочена към пейката за кърмене в парк “Розариум”

2747 | 10 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак