11:09 | 26 септември 22 1190

Тенисистката Рая Маркова спечели турнира Киндер+ за втора поредна година

Тенисистката Рая Маркова спечели турнира Киндер+ за втора поредна година / Новини от Казанлък

На 25 септември, на кортовете на ТК "Русе", в град Русе, се проведе турнира по тенис „Киндер+ турнир на шампионите" до 11 и 12 годишна възраст.

Във финала при момичетата до 11 години казанлъчанката Рая Маркова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) победи Лара Борисова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) с 6-0. В мач за третото място Михаела Колячева (ТК "Люлин 6", София) се наложи над Мелани Стоичкова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) с 6-2.

Така нашето момиче стана шампионка за втора поредна година на веригата Киндер+ в България.

Първото място при момчетата до 11 години спечели Дамян Аврамовски (ТК "Бароко Спорт", гр.София). Втори се класира Светослав Кулинкин (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково).

При момчетата до 12 години Димитър Топчийски (ТК "Про спорт", гр.София) победи Максим Толчев (ТК "Про спорт", гр.София) с 6-4.

При 12-годишните момичетата Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе) победи Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) с 6-0.

В турнира право на участие имаха класиралите се на 1-во и 2-ро място във всеки един от първите осем турнира от веригата. Победителят от „Киндер+ турнир на шампионите" ще получи възможността да участва във международния мастърс турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от БФТ.

За седма поредна година в България се провеждат турнири от веригата „Kinder+". В календара на БФТ се изиграха по 9 турнира във възрастовите групи до 9 г., 10 г., 11 г. и 12 г. Международните финали ще се проведат в периода 31.10-03.11.2022 г. в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания.
Награда за честна игра беше присъдена на Дара Димитрова (ТК "Бароко Спорт", гр.София).