17:52 | 03 март 23 2679

Казанлъчанинът Добрин Добрев спечели златото в европейски шампионат по Street workout в Амстердам  / Новини от Казанлък

На 25 и 26 февруари в Амстердам, Нидерландия се състоя Европейски шампионат по стрийт уоркаут (Street Workout free style).

Сред участниците бе и казанлъчанинът Добрин Добрев, който се окичи със златото и стана шампион в категория над 70 кг. Въпреки голямата конкуренция, нашето момче спечели първото място сред многобройните участници от цял свят, дошли да покажат най-доброто, на което са способни.

Добрин е на 20 години, родом от Казанлък и учи в София. Тренира професионално Стрийт Фитнес ( Street Workout) от 5 години, член е на Спортен клуб Street Workout Bulgaria.

"Този спорт произлиза от гимнастиката, но е в свободен стил и без треньори. Спортът е съвкупност от сила, издръжливост и самодисциплина. България е на световно ниво. Спортът е сравнително нов, а от около 10 години се практикува в състезателна форма. С нашата федерация, в която начело са известните олимпийски шампиони Йордан Йовчев и Цецо Георгиев, се борим той да стане Олимпийски спорт.", сподели Добрин.

Състезанието се проведе от Тhe calisthenics club със съдействието на проект "Еразъм".