15:56 | 15 юни 23 16091

Казанлъшките състезатели с призови места от Хард Ендуро Севтополис

Казанлъшките състезатели с призови места от Хард Ендуро Севтополис / Новини от Казанлък

През изминалия уикенд край Енина се проведе трети кръг от републиканския ендуро шампионат.

Организатор на състезанието не местния Ендуро клуб Севтополис със съдействието на кметство Енина и ДГС Казанлък.

159 участници от цялата страна мериха сили, издържливост и майсторско каране в двата дни навигация.

Първият ден, състезателите трябваше да преодолеят около 80км състезателно трасе, а в неделя около 40км.

В клас Експерт състезателите на Алба Дамасцена МСК, Богдан Лолов и Иван Цончев си сменяха лидерството в двата дни и завършиха с равни точки. Според плавилата на BG-X шампионата обаче Лолов взе лидерската позиция заради  по-доброто си представяне в по-дългата навигация. Така на втора позиция е за Иван Цончев, а трети Тихомир Кънов от НК Ендуро Виктори.

В клас Стандарт и Стандарт Джуниър(14-18г) Любомир Синев от Ендуро клуб Севтополис бе безапелационен в двата дни навигация и заслужено застана на първа позиция. На втора позиция след Синев се нареди Иван Стойчев от МСК АЕРОТЕХНИК-БГ 2023, следван от Димитър ПЪШЕВ от МСК ХАРД РАЙДЪРС.

При дамите Теована Станчева от Алба Дамасцена МСК също извоюва първата позиция, като успя да завърши и двата състезателни дни. Нейната съперничка Никол Илиева от МСК Препараторите получи повреда в мотора и не успя да завърши в първия ден.

В отборното класиране Алба Дамсцена МСК взе втора позиция, като първо място е за МСК Хард Райдърс а трети станаха НК Ендуро Виктори.

Следващия кръг от шампионата ще се проведе на 24 и 25 юни в гр.Банско, а домакини са Мото Дружина Банско.