12:57 | 11 юли 23 15429

Стоян Петров от клуб “Селт“ стана трети в международно състезание по спортно катерене в Австрия  / Новини от Казанлък

В разгара на лятото клуб ,,Селт” записа своето успешно участие в Международното състезание по спортно катерене Петцен Трофи. То се провежда за 20-ти пореден път в Австрия и събра около 200 състезатели от цяла Европа.

Състезанието се проведе в трита дни от 07 до 09 юли и в двете дисциплини - боулдър и трудност за деца, юноши и девойки.

В първия ден се проведе едно ново предизвикателство, наречено Нинджа Паркур. Това са различни препятствия относно бързина, сила и ловкост и бе под формата на игра.

За клуб ,,Селт” Стоян Петров се справи най-добре, достигайки до 3-то място. Вторият ден ни предложи двубой в дисциплината трудност като до финал достигна само Йоанна Недялкова. Тя остана 5-та, а нейната съотборничка Ани Ванкова - 11-та и Стоян Петров остана 9-ти. Последният ден бе състезанието по боулдър, в което Йоанна Недялкова е 8-ма, Ани Ванкова - 9-та, Стоян Петров - 10-ти.

В крайното класиране с най-добра позиция е Йоанна Недялкова  - 6-тя, Стоян Петров е 10-ти и Ани Ванкова  - 11-та. След края на състезанието организаторите проведох томбола да всички състезатели и нашите герои спечелиха 2 награди.