12:22 | 09 октомври 23 9223

Младият ни тим загуби съботния мач в областното дерби

Младият ни тим загуби съботния мач в областното дерби / Новини от Казанлък

В дербито от 11-и кръг на Югоизточната Трета лига „Розова долина“ прие „Загорец“ /Нова Загора/ на стадион "Севтополис" в Казанлък.

В началото на двубоя гостите бяха по-опасният отбор. В средата на първата част играта бе равностойна, офанзивните ни играчи не успяха да отбележат. Мачът вървеше спокойно до 35-та минута, когато "Загорец" откри чрез Пламен Иванов. Така полувремето завърши с  минимална преднина за гостуващия тим. Максимата, "който сгреши първи-губи" се оказа вярна.

Втората част не започна добре за "розите". Още в началните минути на полувремето след грешка в дефанзивната ни линия, „Загорец“ отбеляза втори гол, отново чрез Иванов.  Въпреки негативния развой „Розите“ се опитваха да отбележат. Направените от треньора смени дадоха резултат и в 78-та минута „Розова долина“ получи дузпа за игра с ръка на играч на гостите. Наказателният удар беше реализиран от влезлия като резерва Иван Чергев. В самия край на мача "стражът" на „Розите“ Михаил Михайлов направи спасяване, с което запази надеждата за точка поне.

В крайна сметка, въпреки положените усилия и контраатаки, двубоят завърши със загуба- 1:2 за „Загорец“. За „Розите“ предстои гостуване на 11 октомври /сряда/ от 16:00 часа на дублиращия отбор на „Локомотив Пловдив“.

Стартов състав на домакините:  Михаил Михайлов /вратар/, Иво Иванов /капитан/, Мартин Маринов, Надим Ангелов, Никола Минков, Николай Георгиев, Пламен Колев, Стоян Вергиев, Стоян Иванов, Ивелин Илиев и Димитър Димитров

Резерви: Георги Христов /вратар/, Росен Димитров, Диан Овчаров, Иван Чергев, Деньо Кършаков