10:39 | 29 април 24 2545

Две шампионски титли от Държавното първенство по Граплинг за състезателите на СНЦ „СК Аргус ММА“ / Новини от Казанлък

Две шампионски титли спечелиха състезателите на СНЦ „СК Аргус ММА“,гр. Казанлък от  Държавното лично-отборно първенство по Граплинг, организиран от БФММА. Състезанието се проведе на 27.04.2024 г., в град София, Европейски център по борба „Диана“.

Кристиян Убчев спечели  републиканската титла във възрастова категория „Момчета“ /13г./ , категория 48 кг. Това бе първо състезание за Кристиян в този спорт .Преди два месеца той дебютира и в ММА , като също спечели първото място в своята възрастова група.

Михаил Убчев спечели златен медал във възраст „Юноши“/17 г./ ,категория 80 кг. Той постигна три победи по пътя си към първото място. За Михаил това също бе дебют в този спорт, като той е и държавен шампион по ММА  от последното състезание , проведено през м. Февруари. А в края на м. Март , младежът се класира на пето място на Европейското първенство по ММА .