14:47 | 18 септември 23 4941

“Розите“ отвяха пловдивските “канарчета“ с 2:0

“Розите“ отвяха пловдивските “канарчета“ с 2:0 / Новини от Казанлък

Розова долина“ (Казанлък) победи втория отбор на „Ботев“ в Пловдив с 2:0. Срещата от 7-ия кръг на Югоизточната Трета Лига се игра на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“, Пловдив.

Деньо Кършаков осигури трите точки за селекцията на Атанас Апостолов. Пламен Колев  трябваше да започне като титуляр, но той се контузи по време на загрявката преди двубоя и Кършаков го замени.

Голмайсторът откри резултата при суматоха пред вратата на домакините в последните секунди на първата част. Само 120 секунди след почивката, Кършаков пое топката на гърди и с шут по диагонала реализира второто попадение.

„Добре започнахме срещата и създадохме няколки флангови опасности.Росен Димитров пропусна отстрани сам срещу вратря, В средата на първото полувреме имаха фаул, който домакините можеше да реализират. В края на първите 45-ет минути при едно разбъркване след корнер от пеналтерията  Кършаков вкара за 1:0. След 47-та минута сменихме „фронта“ на атаката и Кършаков отново  красиво по диагонала вкара за крайното 2:0 насред Пловдив. Положения за попадение пропуснаха да  реализират Илиев, Стоян Иванов, Минков. Доволни сме от трите точки и заслужената победа“, коментира старши-треньорът Атанас Апостолов.

„Розите“ играха така в пловдивския квартал „Коматево“:

1. Михайлов, 6. Стоян Вергиев, 10.Стоян Иванов, 9. Росен Димитров, 32.Кършаков, 14. Ангелов, 19. Минков, 7. Илиев, 5. Иво Иванов-капитан, 27. Маринов, 4. Димитър Димитров.

На 23 септември приемаме в Казанлък тима на „Атлетик“/Куклен/ в мач от 8-ия кръг в Трета лига.

9182 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

7651 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5394 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък