19:02 | 25 март 12 4488

Авиошоуто на летище "Кълвача" се превърна в международно

Авиошоуто на летище

Много силно бе тазгодишното издание на казанлъшкото авиошоу с радиоуправляеми модели. За първи път на летището в Овощник пристигнаха участници от македонската столица Скопие. Участниците от съседната ни държава се представиха отлично и дори спечелиха 2 медала от проведените състезания.  Македонците Недан Пановски и Иван Христов спечелиха първите 2 места в надпреварата „Шоу 3D“ при която състезателите трябваше да покажат майсторско управление на своите модели. Трети в тази дисциплина се класира Георги Георгиев от Нови Пазар. В останалите 3 дисциплини казанлъшките състезатели от "Спортен клуб Моделизми спечелиха 2 титли 2 сребърни и 1 бронзов медал. Във въздушния бой първите две места окупираха казанлъшките юноши Младен Тотев и Христо Кристиянов, следвани от Александър Мандраджиев от Пловдив.

Титла клубът ни спечели и в надпреварите на пилон/ при които моделите правят обиколки около два пилона/, след като шампион стана Николай Иванов, следван от Дамян Петков от Кърджали, а бронза остана в Казанлък спечелен от Председателя на клубът ни Милен Тотев. В състезанията  на пилон при моделите с електро двигатели първи се класира Любомир Бакалов от Русе, следван от Христо Христов от Казанлък, а трети се нареди Станимир Станев. Други двама казанлъчани Тянко Ковачев и Николай Иванов се наредиха съответно 6-ти и 7-ми в борбата при електро моделите.

В авиошоуто през изминалите 2 дни участваха 104 състезатели, като освен надпреварите любителите на този спорт обмениха опит и показваха своите модели. Проведена бе и томбола чрез която се раздадоха над 30 авиомодели и други аксесоари за този спорт.