21:26 | 17 октомври 15 3355

Харпунът на розите прободе 4 пъти акулите

Харпунът на розите прободе 4 пъти акулите / Новини от Казанлък

Розова долина разгроми като гост Черноморец с 0-4 в мач от 11-ия кръг на В Югоизточната В група, игран в Бургас. Момчетата на Александър Георгиев не оставиха и капка съмнение кой е по-добрият отбор и натикаха съперника в неговата половина през всичките 90 минути. Началото бе вихрено и само късметът помогна на домакините да не инкасират ранен гол, като най-изгодните положение пропиляха Николай Стоичков и Влади Калайджиев. Акулите все пак капитулираха в 23-ата минута, когато Влади Калайджиев се реваншира за пропуска си и матира вратаря на Черноморец за 1-0. Розите не спряха дотук и удвоиха преднината си само 3 минути по-късно, когато Иван Чергев прониза целта.

До края на полувремето имаше още опасности пред стража на акулите, като с греда се отчете Атанас Апостолов. Второ полувреме започна шеметно за нашите момчета. Още преди да е изтекла минута от началния съдийски сигнал направилият много силен мач Атанас Апостолов се разходи като на парад през противниковите бранителите в наказателното им поле и пусна топката към Чергев, за който остана най-лесното, с което резултатът стана класически. Иван Чергев щеше да постигне своя хеттрик, но съдиите сметнаха третото му попадението му за невалидно, вдигайки засада.

Александър Георгиев реши в тези минути да даде почивка на някои играчи и последователно замени Димитър Вакавлиев (60-ата минута), Николай Стоичков (65-ата) и Иван Чергев (70-ата), като на тяхно място се появиха съответно Николай Цонков, Ангел Костов и Иван Николов. Именно една от смените - Ангел Костов - записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат 4-0 в 75-ата минута. Вездесъщият в този мач Атанас Апостолов му асистира, за да може нападателят от 30 метра да разстреля безпомощния вратар на Черноморец. До края на срещата розите се смилиха над съперника и до повече голове не се стигна.

С победата Розова долина събра 27 точки и запази втората си позиция, изоставайки на 4 точки от лидера Несебър. Следващата среща на розите е насрочена за петък, 23-и октовмри срещу Димитровград от 16:00 часа на стадион "Севтополис".

Състав: Цветан Тодоров, Боян Нейчев, Милен Христов, Диян Динев, Димитър Вакавлиев (Николай Цонков), Атанас Апостолов, Иван Цанков, Владислав Калайджиев, Григор Георгиев, Иван Чергев (Иван Николов), Николай Стоичков (Ангел Костов)