20:03 | 06 септември 14 3748

Розова долина прекъсна лошата си серия и зарадва публиката

Футболистите на Розова долина прекъснаха лошата серия от 4 поредни загуби от старта на В Югоизточна група. Днес на своя стадион казанлъчани постигнаха трудна, но заслужена победа срещу Свиленград. Въпреки тежкия терен играчите на Розова долина намериха сили и изиграха по перфектен начин последните минути на двубоя, като за 5 минути обърнаха резултата от 0:1 до 2:1.

През първата част домакините имаха териториално надмощие и създадоха две добри голови положения, но пропуснаха да открият резултата. В 60-та минута Свиленград поведе с гол от далечна дистанция и резултата се запази 0:1 до 83-та минута, когато натиска на домакините даде резултат и Григор Георгиев реализира изравнителен гол. 5 минути по-късно влезлия като резерва Николай Стоичков бе изведен в наказателното поле и реализира гола на победата.

Головете зарадваха публиката на стадиона, която започна бурно да скандира „Рози, рози, рози…“, нещо което не се бе случвало от години на градския стадион в Казанлък.

След срещата футболистите посветиха победата на кмета на община Казанлък Галина Стоянова, с която играчите са провели среща в петъчния ден.

В срещата Розова долина игра в състав: Александър Петрунов, Иван Николов, Боян Нейчев, Димитър Вакавлиев, Николай Цонков, Александър Георгиев, Кристиян Петров /68-Владислав Калайджиев/, Теодор Кьосев /68-Александър Ангелов/, Иван Колев /45- Николай Стоичков/, Григор Георгиев, Иван Чергев.

В следващия кръг Розова долина приема състава на Загорец /Нова Загора/ на 13 септември от 17.00 часа.

12153 | 16 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

6000 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък