16:05 | 14 март 16 3312

Купи и медали за казанлъшките клубове на старта на новия сезон в спортните танци / Новини от Казанлък

Вчера в Пловдив се проведе първото състезание от новия сезон по спортни танци. Надпреварата бе организирана от:  БФСТ, КСТ "Алекс" и Читалище “Антим I” -  Пловдив.

В турнира за Купа България при юношите младша възраст на латиноамерикански танци двойката на клубовете Киара – Н и Ксани денс: Христиан Въгляров - Ксандриния Капелова спечели първото място, а двойката на клуб Роза: Николай Ламбов - Габриела Инджова се класира 4-та. В същата възрастова група на стандартните танци Въгляров – Капелова взе сребърните медали, а от клуб Роза Мартин Бялков - Виктория Петрова са 7-ми. При юношите старша възраст двойката на Киара – Н: Иван Матанов и Полина Куцарова се класира 4-та на латиноамерикански танци. При младежите клуб Роза спечели два бронзови медала. На латина Калоян Бялков  и Симона Семова са трети, а на стандарт на същото място се класираха съотборниците им Стоян Петров и Десислава Тенева. При състезателите над 19 години на латина Йоана Шишкова от Роза заедно със Симеон Пенев от Гранд заеха 5-то място.

Състезатели на двата казанлъшки клуба участваха и в Открития турнир, който се проведе в Пловдив и бе за отделните класове. В клас 13 Е Мартин Вакавлиев - Тиана Кочешева от Киара – Н са трети. В клас 15 D  Благовест Бойчев - Елис Табакова от Роза са 4-ти. В клас 18 D смесената двойка на двата казанлъшки клуба: Георги Аспарухов  и Теодора Стайкова спечели златните медали. В клас 13 С Христиан Въгляров - Ксандриния Капелова завоюваха още един комплект златни медали. В клас 15 С Стилиян Христов  и Тоня Келчева от Киара – Н спечелиха трето място. В 18 С Пламен Божев и Паулина Танева от Роза заеха 6-то място. В клас 15 В на стандартни танци Персиян Господинов и Лидия Елкина от Киара – Н са 4-ти. В клас 18 А на латина трима казанлъчани се качиха на почетната стълбичка, след като  Калоян Бялков и Симона Семова от Роза заеха трето място, а съотборничката им  Йоанна Шишкова, заедно с партньорът  й от Гранд Симеон Пенев заеха второ място.

11503 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

8417 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5712 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък