11:16 | 11 октомври 23 5695

Момчетата на Мариян Василев победиха „Арда“ Кърджали

Момчетата на Мариян Василев победиха „Арда“ Кърджали / Новини от Казанлък

Поредна победа за момчетата на Мариян Василев в Зоналната група до 17 години – Пловдив срещу една от водещите родни школи в страната „Арда" Кърджали, чийто представителен отбор се състезава в Първа лига. „Розите“ започнаха силно мача и контролираха топката. Съвсем заслужено младите ни футболисти откриха резултата в 34-та минута с попадение на Питър Чирпанлиев, а до края на попадението казанлъчани бяха близо до второ попадение след чудесно изпълнен пряк свободен удар от Валентин Христов. Ударът му обаче срещна гредата. След спорно отсъдено нарушение и последвало центриране, домакините изравниха резултата в 45-та минута и двата отбора се оттеглиха при равенство на почивката.

Във второто полувреме „Розите“ отново отбелязаха чрез Мариян Георгиев, който покачи на 1:2 , като преодоля трима противникови състезатели и завърши умело с левия крак. Последваха силни минути за домакините , но нашите момчета удържаха на натиска и след отлично подаване на Велислав Тодоров, Райан Дочев отбеляза третото попадение и сложи точка на спора.

В последните минути домакини отбелязаха попадение, което бе отменено за нарушение срещу вратаря на „Розова долина“. С тази победа възпитаниците на треньора Мариян Василев запазиха второто място във временното класиране, като се доближават само на точка от водача в групата „Спартак Пловдив“ .

Следващият двубой в групата си "Розите" ще изиграят в Казанлък тази неделя, 15 октомври, от 13:00 ч срещу отбора на „Марица“ (Градина) Пловдив.

12124 | 16 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5974 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък