09:25 | 09 април 24 4508

Казанлъшки деца с поредни успехи в шаха

Казанлъшки деца с поредни успехи в шаха / Новини от Казанлък

"При силна конкуренция и битка до последната 9-та партия, Нико стана пети в България от над 51 състезатели в по горната група до 12 г. юноши. С шест победи, един равен и две загуби натрупа 6.5 точки. Ния е с бронзов медал на Държавното първенство по класически шахмат до 12 г. девойки. С 4 победи , 1 равен и две загуби. От 01-ви до 07-ми април в Hotel Marinela Sofia София се проведоха републиканските първенства . За юноши и девойки до 12, 14, 16 и 18 години – първенствата по класически шахмат. Над 150 млади таланти от цялата страна взеха участие. Кубрат и Тервел Пулеви присъстваха на откриването и превърнаха първия ден в истински празник за участниците със звездното си присъствие. За пореден път те демонстрират колко е важно да се мотивират младите спортисти!", сподели майката Айтен.

"Състезателката на ШК “ Шах XXI”, десетгодишната Ния Малчева, завоюва бронзов медал при 12 годишните момичета, на държавното първенство по класически шахмат за 2024 година. Честито, Ния!
В началото на юни, на Ния и предстои първенството на България в собствената и възрастова група, до 10 години.
А през лятото и есента, Ния ще участва и на най-престижните международни състезания за деца!
Очаква я напрегнато и интересно лято, с много тренировки, състезания и забавления!
Надявам се братчето и - Никола Малчев, също да се представя отлично тази година. Да не забравя - Никола раздели четвърто - пето място от 51 деца, при по- големите (до 12 години), на държавното първенство по класически шахмат и също поглежда към титлата до 10 години!
А за другите талантливи ученици, от нашата школа, ще чуете съвсем скоро!", коментира Стефан Стоянов в социалните мрежи за децата от Казанлък.

11854 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

8814 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5839 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък