11:29 | 04 април 16 2095

Пилотите на „Ефко рейсинг“ спечелиха купите от първия кръг от Планинския шампионат / Новини от Казанлък

Отличен старт на новия сезон по автомобилизъм записаха състезателите на казанлъшкия клуб „Ефко рейсинг“, на първото състезание от новия календар на федерацията „Валерий Великов“ Шумен. По традиция казанлъшкият клуб спечели купата за отборен победител, но златните моменти за клуба не спряха до тук. Даниел Живков с „Ланча“ спечели победата в генералното класиране и остави след себе си 5 автомобила с марка „Мицубиши“, които по традиция господстват в Планинския шампионат. Освен победата в генералното класиране Живков спечели и купата за №1 в клас НС 2 за коли над 2000 кубика, където друг пилот на „Ефко рейсинг“ – Стфан Георгиев с „Форд“ зае 5-та позиция. В клас НС 3  / до 2000 кубика/ новото попълнение в казанлъшкия клуб Ивелин Чапанов с „Рено Клио“ спечели също купата за победител в Шумен. В същия клас Косю Йорданов с „Рено Клио“ спечели третото място. В клас НС 4 / до 1600 кубика/ Александър Димитров със „Ситроен Саксо“ също е победител.

„Уникално силно състезание за нашия клуб. След като вече имаме 6 отборни титли на страната ни, през този сезон ще гоним и победи в шампионата на отделните класове. През тази година успяхме да привлечем водещи пилоти, които ще помогнат за постигането на целите ни. Получихме покана за участие в най-силното планинско състезание на Турция, което кандидатства за кръг от ЕШ – „Ескишехир“-сподели след надпреварата в Шумен мениджърът на казанлъшкия клуб Стефан Драганов.

В това първо за сезона състезание с трето място в клас НС 4 се поздрави и пилота на „Казанлък Моторспорт“  Цветомир Русев със „Сузуки“.

Следващото състезание от календара е Планинското в Благоевград за купа „Диамо“, което ще се проведе на 16-17 април.

10200 | 16 май 2024

Проф. Бетани Хюз представя съкровищата от Долината на тракийските царе и България

7970 | 13 май 2024

Първи думи на Царица Роза 2024 Неделина Неделчева и нейните подгласнички / Видео

5487 | 14 май 2024

Движението по бул. „23-ти Пехотен Шипченски полк“ ще бъде временно органичено в четвъртък